Kurt Donald Cobain - Nirvana

Kurt urodził się 20 lutego 1967 w Aberdeen w stanie Waszyngton w USA. Był synem mechanika Donalda Cobaina i jego żony Wendy. Gdy Kurt miał 8 lat jego rodzice się rozwiedli, co zapoczątkowało jego późniejsze problemy psychiczne. Mieszkał rok u matki i dwa lata u ojca w przyczepie kempingowej. Gdy ojciec ożenił się ponownie, wyrzucił syna z domu (Kurt miał wtedy 11 lat). Ponownie zamieszkał u matki.

Młodego Cobaina fascynowała muzyka zespołów takich jak Black Sabbath, the Beatles, Led Zeppelin, Kiss. W jego rodzinnym mieście działał punkowy zespół Melvins. Cobain nawiązał z nimi kontakt i został ich asystentem. Po jakimś czasie zaprzyjaźnił się z gitarzystą zespołu – Buzzem Osbournem. The Melvins brali Kurta na swoje koncerty. To doświadczenie zachęciło go do założenia własnego zespołu.

Po skończeniu liceum Kurt rzucił szkołę aby móc się w pełni poświęcić muzyce, przez co pokłócił się z matką. Został wyrzucony z domu.

Kurt Cobain debiutował w lecie 1985 roku na scenie w Gescco Hall w Olympii, stan Washington. Kilka miesięcy później poznał Krisa Novoselica. Razem grywali z innymi zespołami. W grudniu poznali Aarona Burckharda, w 1990 zastąpionego przez Dave"a Grohla; wspólnie założyli zespół o nazwie Nirvana.

W czerwcu 1989 ukazała się debiutancka płyta Nirvany - Bleach. Trzy lata później powstał najlepszy album zespołu - "Nevermind".

Podczas trasy koncertowej 24 lutego 1992 Cobain ożenił się na Hawajach z liderką zespołu Hole, Courtney Love. 18 sierpnia 1992 na świat urodziła się ich córka Frances Bean Cobain.

15 grudnia 1992 premiera albumu "Incesticide", a rok później wydano "In Utero".

5 lutego 1994 Nirvana rozpoczęłą trasę po Europie. 6 marca 1994 podczas pobytu w Rzymie, Cobain zapadł w śpiączkę, prawdopodobnie spowodowaną połknięciem 50 tabletek Rohypnolu (lekarstwa podobnego do Valium) i wypiciem dużej ilości szampana. Kurt zaprzeczył później, jakoby wypadek był próbą samobójczą.

18 marca 1994 Love wezwała policję, ponieważ jej mąż zamknął się w łazience z rewolwerem kaliber 28 i zagroził, że się zabije. Policja skonfiskowała broń.

31 marca 1994 został przyjęty do Centrum Odwykowego Exodus w szpitalu Martina Daniela Freemana w Marina del Ray w Kalifornii. 1 kwietnia po dwóch dniach pobytu, uciekł z Exodusu, przeskakując przez mur.

8 kwietnia 1994 znaleziono ciało martwego Kurta Cobaina w jego domu, w Seattle. Raporty policyjne wskazują na to, że zginął w wyniku samobójczego strzału w głowę 5 kwietnia. Istnieje wiele znacznie rozpowszechnionych opinii, że Kurt Cobain został zamordowany. Ciało Kurta Cobaina zostało poddane kremacji, 1/3 prochów została rozrzucona w buddyjskiej świątyni w Nowym Jorku, 1/3 w rzece Wishkah, reszta jest w posiadaniu Courtney Love bądź Krista Novoselica. W chwili śmierci miał 27 lat.

 
Copyright ©2018 by pdhm
Kreator Stron www